Atesty – jakie warunki muszą spełniać produkty dla najmłodszych?

 

Dzień, w którym w Twoim domu pojawia się nowy członek rodziny, jest jednym z najważniejszych momentów w życiu świadomych rodziców. Od tej chwili nawet najdrobniejsze czynności stają się wyzwaniem, do jakiego musimy podejść ze szczególną uwagą. Zanim jednak zaczniesz zastanawiać się, jaka jest najlepsza metoda na karmienie maluszka lub ile czasu poświęcić na codzienne śpiewanie kołysanek, pomyśl o wszystkich zagrożeniach, które mogą wpłynąć na stan zdrowia Twojego dziecka. Wbrew pozorom, nieodpowiedni dobór akcesoriów jest jedną z głównych przyczyn wielu trudnych do zdiagnozowania chorób.

 

Niebezpieczne substancje – zagrożenie na całe życie

Obecna polityka handlowa kładzie największy nacisk na obniżanie cen. Konkurencja w każdej branży jest tak duża, że producenci szukają wszelkich sposobów na zdobycie jak największej liczby klientów. Niestety, w efekcie takiego zachowania, wraz ze spadkiem kosztu zakupu obserwuje się diametralną zmianę w klasie jakości produktów. Dobre i bezpieczne dla zdrowia surowce zastąpione zostają tanimi, chemicznymi odpowiednikami, które nie zostały przebadane przez żadne jednostki certyfikujące.

Najbardziej przerażającym faktem jest to, że wiele związków zawartych w tworzywach sztucznych ma ogromny wpływ na rozwój bobasów od poczęcia aż po dorosłe życie. Takie komponenty jak DIBP czy formaldehyd mogą uaktywnić się w organizmie po latach powodując zniekształcenia układu rozrodczego lub zachorowania na różnego rodzaju nowotwory.

 

Atesty – gwarancja najwyższej jakości

Stojąc pośrodku sklepu z artykułami dla dzieci często zastanawiamy się, czy dostępne produkty będą bezpieczne dla naszych pociech. Nasze wątpliwości mogą budzić na przykład wątła konstrukcja czy charakterystyczny zapach. Nie mamy jednak możliwości zbadania bezpieczeństwa każdego z produktów. Czym zatem warto się kierować?

Każdy producent jest odpowiedzialny za sprzedawane wyroby. Mówią o tym odpowiednie przepisy na poziomie krajowym oraz unijnym. Rzetelni producenci polegają na współpracy renomowanymi jednostkami badawczymi, które niezależnie potwierdzają bezpieczeństwo wyrobów. Kupując produkty z certyfikatami SGS, Intertek czy TÜV Rheinland możemy mieć pewność, że spełniają one obowiązujące standardy.

Wybierając akcesoria dla dzieci w sklepie koniecznie zwróćmy uwagę, czy zostały opatrzone znakiem CE, który jest formą zapewnienia, że produkt jest zgodny z unijnym prawodawstwem. Jeśli interesują nas artykuły dla dzieci takie jak wózki, łóżeczka czy nosidełka, należy skupić się na produktach oznaczonych literami EN i następującymi po nich cyframi. Numer jest częścią zmienną w zależności od tego, jakiego wyrobu szukasz. Foteliki samochodowe badane są w szczególny sposób i powinny spełniać normę opisaną symbolem ECE R44.04.

 

Producent godny zaufania

Mając na uwadze zagrożenia związane z zastosowaniem niebezpiecznych substancji, marka Kinderkraft poddaje swoje produkty próbom, testuje i certyfikuje, aby kupujący wiedział, że produkt, z którego korzysta jego ukochane dziecko, jest bezpieczny.

Tutaj  znajdziesz wszystkie informacje na temat norm bezpieczeństwa, jakich przestrzega Kinderkraft.Parse error: syntax error, unexpected ':' in /autoinstalator/kinderkraft/wp-content/themes/blueowl/comments.php on line 23