Baby Shower – pomysł na najlepszy prezent

 

Choć Baby Shower nie jest jeszcze w Polsce bardzo popularny, coraz więcej przyszłych mam decyduje się na to, aby zorganizować tego typu imprezę. Jest to okazja nie tylko do spotkania się w gronie najbliższych przyjaciółek i znajomych, ale także sposobność do obdarowania młodej mamy. W związku z tym pojawia się pytanie: jaki prezent na Baby Shower jest najlepszy? Możliwości jest bardzo dużo, co zdecydowanie nie ułatwia zadania. Ale zacznijmy od początku…

 

Czym właściwie jest Baby Shower?

Moda na Baby Shower w Polsce zaczyna dopiero kiełkować. Co za tym idzie, nie każdy wie, o co chodzi w tej imprezie. Tradycja organizowania Baby Shower swój początek miała w Stanach Zjednoczonych, a z czasem przeniosła się na inne kraje. Motywem przewodnim tej imprezy jest obdarowanie przyszłej mamy prezentami związanymi tematyką z macierzyństwem. Podczas Baby Shower kobiety cieszą się na myśl o nadchodzących urodzinach, urządzają sobie zabawy i konkursy, a także mają okazję do tego, aby porozmawiać i wymienić się doświadczeniami.

Jak wybrać prezent?

Przed zakupem prezentu najlepiej skonsultować się z przyszłą mamą i zapytać, czego potrzebuje. Jest to najbardziej praktyczne rozwiązanie, bo pozwala uniknąć sytuacji, w której zakupimy niepotrzebną rzecz. Jeśli chcemy sprawić niespodziankę, warto zaproponować stworzenie listy mile widzianych prezentów. Młoda mama wskaże w niej, z czego ucieszyłaby się najbardziej, a my będziemy mieć okazję do tego, aby samodzielnie wybrać produkt umieszczony na liście. Prezenty na Baby Shower powinny być praktyczne. Mówiąc o użytecznych upominkach, nie chodzi jedynie o zapas pieluszek dla niemowląt, chusteczki nawilżające czy butelki do mleka. Warto zdecydować się na zakup przydatnej zabawki, która nie tylko rozwija zmysły malucha, ale też pozwoli młodej mamie znaleźć chwilę dla siebie. Musimy pamiętać o tym, że w pierwszych miesiącach życia dziecka świat rodziców wywraca się do góry nogami i potrzebne im odpowiednie wsparcie.

 

Co wybieramy najczęściej?

Wśród najbardziej popularnych prezentów na Baby Shower wyróżnia się różnego rodzaju zabawki dla maleństwa, takie jak maskotki czy gryzaczki. Często jako upominek młoda mama dostaje ubranka dla dzidziusia, miękki kocyk z ciekawym printem, butelkę do karmienia czy zestaw smoczków. Zdarza się też, że goście w torebkach na prezent kryją kosmetyki do pielęgnacji, nie tylko dla maluszka, ale także kobiet w ciąży i po urodzeniu dziecka

 

Zabawa na podłodze

Dobrym pomysłem na prezent dla maluszka jest mata edukacyjna. Jest to praktyczny produkt, ponieważ nie zajmuje dużo miejsca, można go szybko złożyć i wziąć ze sobą na przykład w podróż. Mata ma wiele dodatków w postaci zabawek, grzechotek, piszczałek czy gryzaczków. Daje to pewność, że dziecko nie znudzi się zbyt szybko, a przy okazji jego rozwój będzie odpowiednio stymulowany.

 

Podaruj mamie czas

Bycie rodzicem to rola, która pochłania cały wolny czas. Dlatego też trudno jest znaleźć chwilę dla siebie. Są jednak rozwiązania, które pomogą lepiej się zorganizować. Produktem, który nam w tym pomoże jest bujaczek dla dziecka. Stanowi on świetny pomysł na prezent z okazji Baby Shower, ponieważ można z niego korzystać zaraz po narodzinach maleństwa. Bujaczek ma zazwyczaj funkcję bujania – pomaga ona dziecku w zasypianiu. Znajdujące się na pałąku zabawki, a także kojące melodie sprawiają, że dziecko uspokaja się i podejmuje samodzielną zabawę. Tym samym młoda mama zyskuje trochę czasu dla siebie. Dobrym pomysłem jest także krzesełko do karmienia. Jest to praktyczny prezent, który będzie służył dziecku przez długi czas.

Najlepiej przed zakupem prezentu na Baby Shower uzgodnić z rodziną i przyjaciółmi, co warto wybrać. Im więcej propozycji, tym większe pole manewru. Dobrze też spytać innych zaproszonych gości, czym obdarują przyszłą mamę. Jeśli chcemy zakupić większy prezent, można zaproponować, aby każdy się złożył. Pozwala to na przykład na zakupienie wózka, który jak wiadomo jest dość dużym obciążeniem finansowym dla przyszłych rodziców.


DODAJ KOMENTARZ