Idziemy na spacer z maluszkiem

 

Kiedy zostajemy rodzicami po raz pierwszy, pojawia się nie tylko ogromna radość, ale także wiele wątpliwości. Zastanawiamy się, co zrobić, aby zapewnić swojemu dziecku odpowiedni poziom bezpieczeństwa, maksymalny komfort i umożliwić mu prawidłowy rozwój. Aby zadbać o maleństwo, musimy działać sprawnie na wielu płaszczyznach. Dlatego tak ważne są m.in. spacery z dzieckiem.

 

Dlaczego warto spacerować z maluszkiem?

Choć wpływ świeżego powietrza na zdrowie jest wszystkim dobrze znany, warto podkreślić, że regularne spacerowanie z dzieckiem niesie nie tylko korzyści dla organizmu, ale także pozwala lepiej się zorganizować i ustalić maleństwu odpowiedni rytm dnia. Ponadto spacerowanie to świetny sposób na to, aby poznać nowe osoby – zyskuje na tym nie tylko dziecko, ale także młodzi rodzice. Podczas przebywania na dworze maleństwo może podziwiać otaczającą go rzeczywistość, a tym samym lepiej poznać świat.

 

Grunt to odpowiednie przygotowanie

Wybierając się na spacer z dzieckiem, musimy pamiętać przede wszystkim o odpowiednim przygotowaniu. Najważniejsze jest to, aby dobrze ubrać swoją pociechę i dostosować jej strój do warunków panujących na zewnątrz. Często zdarza się, że rodzice, chcąc chronić swoje dziecko, ubierają malucha zbyt ciepło, co ma odwrotny od zamierzonego skutek. Trzeba pamiętać także o zabraniu jedzenia – może się zdarzyć, że maluch w trakcie spaceru zgłodnieje i zacznie marudzić. Zabierając zdrową przekąskę, będziemy mogli szybko go uspokoić. Ponieważ pogoda bywa kapryśna, nie możemy zapominać o foliowym okryciu na wózek lub parasolu.  

 

Jaki wózek wybrać?

W pierwszych miesiącach życia dziecko spaceruje w wózku. Konieczne jest więc zapewnienie mu odpowiedniego modelu, tak aby czuło się w nim komfortowo. Na początku poleca się zakup gondoli – jest to wózek głęboki, w którym maleństwo ma zapewnione poczucie bezpieczeństwa i odpowiednią ochronę przed wiatrem i chłodem. W miarę upływu czasu warto wybrać spacerówkę. Jest ona mnie zabudowana, jednak pozwala dziecku obserwować, co dzieje się wokół niego. Dobrym rozwiązaniem jest zakup produktu typu All in One. Jest to wózek, który posiada gondolę i spacerówkę, a zwykle także fotelik samochodowy i wygodną torbę na akcesoria dla dziecka. Produkt ten jest funkcjonalny i okazuje się przydatny przez długi czas.

 

Pamiętajcie o zabawkach!

Ostania, choć niemniej istotna kwestia to zabawki. Mają one znaczenie przede wszystkim dla większych dzieci, bo dopiero co narodzone maleństwa zwykle przesypiają cały spacer. Zazwyczaj pociechy mają ulubioną maskotkę, bez której nie wyobrażają sobie miłej zabawy. Warto więc mieć ją zawsze przy sobie, aby uniknąć nieprzyjemnych sytuacji. Wybierając się z maluchem do piaskownicy, trzeba zabrać potrzebne akcesoria. Dzięki temu dziecko będzie miało dobrą rozrywkę, a tym samym nie będzie chciało zbyt szybko wracać do domu. Jeśli nasza pociecha uwielbia jazdę samochodzikami czy rowerkami, weźmy je ze sobą! Dużą popularnością cieszą się rowerki biegowe, a także modele trójkołowe z wygodnym daszkiem chroniącym przed słońcem, a także uchwytem umożliwiającym prowadzenie go przez rodziców. Jeśli Twoje maleństwo się znudzi pedałowaniem, nie będziesz musiał nieść rowerka w dłoniach.

 Parse error: syntax error, unexpected ':' in /autoinstalator/kinderkraft/wp-content/themes/blueowl/comments.php on line 23