Mamo musisz znaleźć czas dla siebie!

 

Bycie mamą to bardzo odpowiedzialne zadanie, które wymaga wielu poświęceń i dobrej organizacji. W natłoku nowych obowiązków młodzi rodzice często zapominają o tym, że należy dbać także o siebie. Uświadomienie sobie tej kwestii to połowa sukcesu. Trzeba jednak znaleźć dobre rozwiązanie, aby połączyć rodzicielstwo z innymi zadaniami. Dlatego też tak wiele osób zadaje sobie pytania: “jak to zrobić?” i “czy to w ogóle możliwe?”.

 

Zadowolona mama, szczęśliwe dziecko

Nie jest tajemnicą, że uśmiech mamy potrafi zdziałać cuda. Jest to swego rodzaju lekarstwo na wszystkie smutki maluszka. Aby jednak pojawiał się ona często na jej twarzy, mama musi znaleźć czas dla siebie. Nie można zapominać o własnych potrzebach, ponieważ prędzej czy później takie zaniedbanie rodzi frustrację. Warto więc od czasu do czasu wyjść z przyjaciółkami na kawę czy pójść na zakupy. Taka chwila oderwania od codziennych obowiązków to świetny sposób na to, aby zregenerować siły i znaleźć dodatkowe chęci do działania. Nie zawsze jednak zdarza się, że możemy zostawić swoje maleństwo w domu wraz z tatą, dziadkami czy nianią. Potrzeba wtedy znaleźć inne alternatywne rozwiązania, które pozwolą zyskać dodatkowy czas tylko dla siebie. Warto wygospodarować więc chociaż 30 minut na relaksacyjną kąpiel czy odcinek ulubionego serialu po odłożeniu maluszka do snu. Codziennie przez kilka chwil zrobić coś wyłącznie dla siebie, korzystając z drzemek naszego dziecka.

 

Bujaczek – ukojenie dla dziecka

Jeśli chcemy zyskać trochę czasu będąc w domu ze swoim maleństwem, warto zastanowić się nad zakupem bujaczka. Jest on niezwykle pomocny – można umieścić w nim swoją pociechę i mieć ją zawsze w zasięgu wzroku. Wielu rodziców korzysta z tego typu produktu na przykład podczas przygotowywania obiadu czy sprzątania. Jednakże bujaczek to sposób nie tylko na lepszą organizację w kwestii domowych obowiązków – możemy go także używać w wielu innych sytuacjach. Jeśli chcemy poczytać ulubioną książkę, produkt ten okaże się niezastąpiony. Będziemy mieć swoje dziecko w zasięgu wzroku i kilka minut dla siebie. To również niezastąpiona propozycja dla mam, które prowadzą własną firmę i przebywając z dzieckiem w domu chcą przez jakiś czas zająć się sprawami służbowymi.

 

Co zyskujesz, kupując bujaczek?

Zakup bujaczka to nie tylko pomoc w codziennych obowiązkach, ale także sposób na to, aby nauczyć maluszka samodzielności. Dziecko, choć jest przez nas obserwowane, bawi się samo. Zakup bujaczka to także świetna alternatywa dla rodziców dwójki lub więcej pociech. Jeśli chcemy zapewnić swojemu maleństwu odpowiedni poziom bezpieczeństwa w trakcie zabawy ze starszym bratem czy siostrą, można go położyć w bujaczku. Specjalne pasy bezpieczeństwa chronią przed upadkiem. Co więcej, dają nam pewność, że dziecko nie zniknie nam z zasięgu wzroku, kiedy na chwilę skupimy swoją uwagę na czymś innym.

 

Czy bujaczek to bezpieczne rozwiązanie?

Kupując produkt dla dziecka, wielu rodziców zastanawia się, czy jest on bezpieczny. Powodowane jest to ogromną troską o zdrowie i prawidłowy rozwój maleństwa. W przypadku bujaczka bardzo ważne jest to, aby był on zrobiony z przyjemnych dla skóry materiałów. Musi posiadać on także pasy ochronne i atesty bezpieczeństwa. Nie możemy zapominać także o tym, aby zapewnić swojemu dziecku różnorodność. Co to właściwie oznacza? Chodzi o to, aby podejmować z maleństwem różnego rodzaju aktywności. Nie tylko korzystać z bujaczka, ale także zdecydować się na zabawę na macie czy spacer w wózku na świeżym powietrzu. Da nam to pewność, że rozwój maluszka przebiega poprawnie, a my jako rodzice skupiamy się na wszystkich jego aspektach.

 Parse error: syntax error, unexpected ':' in /autoinstalator/kinderkraft/wp-content/themes/blueowl/comments.php on line 23